Logo RSS
دانلود و آموزش رایگان نرم افزار های کامپیوتر و اینتر نت و گوشی

دانلود و آموزش رایگان

فایل های .jar که پسوند فایل های زبان برنامه نویسی جاوا می باشند شاید برای شما بسیار آشنا باشد. امروزه از این زبان برنامه نویسی در بسیاری از امور و برای رفع نیازهای نرم افزاری و برنامه سازی استفاده می شود. ساخت برنامه های تحت ویندوز ، نرم افزارهای گوشی تلفن همراه ، طراحی و ساخت سیستم عامل های گوشی های تلفن همراه و ... از مواردی می باشند که می توان در آن ها از زبان برنامه نویسی java نام برد. بسیاری از برنامه نویسان و یا حتی کاربرانی که در سطحی متوسط قرار دارند در بسیاری از مواقع ممکن است به این نیاز دست پیدا کنند تا یک فایل مربوط به یک نرم افزار را به روش معکوس بازگردانی نموده و محتویات آن را استخراج کنند . به عنوان مثال ممکن است شما قصد این را داشته باشید تا محتویات یک فایل اجرایی را تغییر دهید. گرچه همیشه نمی توان به تمامی منابع موجود در یک فایل دسترسی پیدا نمود اما به کمک نرم افزارهای مختلفی که در این زمینه طراحی شده اند می توان تا حد مطلوبی به نتیجه رسید.

در این مطلب با نرم افزاری در این زمینه  و مرتبط با فایل های زبان برنامه نویسی جاوا آشنا می شوید.

 

DJ Java Decompiler نام نرم افزاری قدرتمند در زمینه Decompile نمودن Jar فایل ها می باشد. به وسیله این نرم افزار می توان محتویات Class فایل های جاوا را استخراج و در فایل های متنی همانند text فایل ها ذخیره نمود. این نرم افزار بر روی تمامی ویندوزهای  95/98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista/7 قابل اجرا می باشد. این نرم افزار قبالیت بازگردانی کامل سورس Java applet ها را دارا می باشد . از دیگر ویژگی های موجود در این نرم افزار پشتیبانی از حالت drag-and-drop می باشد که در این حالت می توان فایل ها را تنها با یک اشاره موس به برنامه وارد نمود. این نرم افزار محصولی از شرکت fortunecity می باشد.

 


 


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا

نرم افزارهای مختلفی امروزه برای کاربران و طراحان وب ساخته شده است که به آن ها این امکان را می دهد تا ابزارهای مختلف تحت وبی را برای کاربران وب سایت های خود ایجاد نمایند. نرم افزارهای مختلفی که هر یک اقدام به ساخت ویژگی خاصی برای وب سایت شما می کنند. ساخت آلبوم های عکس برای وب سایت ، ساخت تصاویر فلش ، ابزارهای کمکی برای کاربران همانند ساخت دفترچه های یادداشت تحت وب ، تقویم های روزانه و ماهیانه و ... همگی از ابزارهایی می باشد که طراحان وب سایت می توانند برای کاربران و بازدید کنندگان وب سایت خود قرار دهند.
در این مطلب نرم افزاری را به شما معرفی می کنیم قادر به ساخت یکی از این ابزارها برای وب سایت خود خواهید بود.

 

Web Form Builder نام نرم افزاری برای ساخت فرم های تحت وب می باشد. فرم ها را امروزه در همه سایت ها می توان مشاهده نمود. استفاده از فرم ها در وب سایت ها امروزه به یکی از بهترین راه های جمع آوری اطلاعات از بازدیدکنندگان می باشد. فرم های سفارش خرید ، درخواست های کاری ، تقاضای شغلی ، ارائه سابقه کاری و ... از مواردی می باشد که به کمک فرم ها می توان به راحتی و به آسانی از بازدیدکنندگان درخواست نمود تا اطلاعاتشان را ارائه دهند. ساخت فرم ها به کمک برنامه نویسی و زبان html برای برنامه نویسان امری سهل و آسان است اما افرادی که به زبان های برنامه نویسی آشنایی ندارند می توانند به کمک نرم افزار معرفی شده در کوتاه ترین زمان فرم دلخواه خود را طراحی نموده و کدهای آن را در وب سایت خود کپی کنند. این نرم افزار محصولی از شرکت CoffeeCup Software می باشد.

 

برخی از ویژگی های این نرم افزار:

- پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی ASP و PHP

-


قابلیت اضافه نمودن ویژگی امنیتی به فرم به منظور جلوگیری از سواستفاده

- قابلیت ذخیره سازی اطلاعات در MySQL و یا Log File

- قابلیت اضافه نمودن ویژگی Upload فایل به فرم و ارسال فایل بر روی سرور ، MySQL و یا Email

- دارای ویژگی کامل WYSIWYG در هنگام طراحی

- توانایی کار بر روی SSL

 و ... .

 

 


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا

برنامه نویسی تحت وب بر اساس زبان های برنامه نویسی مختلفی پایه ریزی شده است. امروزه با مشاهده طراحان حرفه ای به این نکته پی می برید که هر یک از آن ها بر یک زبان بسیار مسلط تر نسبت به دیگر زبان ها می باشند و یا ممکن است حتی تنها بر یک زبان تسلط داشته باشند. از زبان هایی که بیشترین کاربرد را امروزه در طراحی وب سایت ها دارند می توان به PHP , ASP  و  ASP.Net اشاره نمود که امروزه بیشتر برنامه نویسان از این زبان ها استفاده می نمایند. زبان HTML هم به عنوان یک زبان پایه می باشد. برای برنامه نویسی و استفاده از این زبان ها نیاز به ویرایشگرهای مخصوص این زبان ها برای کدنویسی میباشد.

در این مطلب شما را با ویرایشگری حرفه ای برای کد نویسی زبان PHP آشنا می سازیم.

 

PHPEdit نام نرم افزاری کاملا حرفه ای برای برنامه نویسان زبان PHP می باشد. این نرم افزار از ویژگی ها و امکانات متعددی برای برنامه نویسی این زبان تحت وب برخوردار می باشد. این نرم افزار توسط کمپانی Ankord که یکی از بهترین شرکت های تولید نرم افزارهای برنامه نویسی تحت وب می باشد ساخته شده است. این برنامه از ویژگی های مختلفی برای کاربران برخوردار می باشد که برنامه نویسی حرفه ای را در محیط خود با بهترین شرایط آماده می کند. این نرم افزار محصولی از شرکت WaterProof Software می باشد.

 

از ویژگی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- پشتیبانی از UTF-8

- قابلیت نمایش کدها به صورت منظم و دسته بندی کدها با رنگ های مشخص

- دارای یک مرورگر درون برنامه ای برای مشاهده صفحات کد نویسی شده

- دارای کتابخانه ای از کدهای ارزشمند PHP برای کمک به طراح

- قابلیت غلط یابی در کدها و Debug نمود کدهای نوشته شده و نمایش آن ها به کاربر به همراه راهنمایی در مورد مشکل موجود

- پشتیبانی از SQL/Databases

- قابلیت ویرایش به صورت remote از طریق FTP وSFTP

- دارای ابزارهای پیشرفته برای Debug

- پشتیبانی کامل از HML

و ... .

  

 


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا

امروزه بسیاری از افرادی که در زمینه برنامه نویسی تحت وب فعالیت می کنند از یک زبان برنامه نویسی حرفه ای همانند PHP و ASP برای کد نویسی و طراحی صفحات وب سایت مورد نظر استفاده می کنند. نرم افزارهای مختلفی محیط کدنویسی این گونه زبان ها را برای کاربران و طراحان وب سایت ها محیا می کند که در آن ها می توان عملیات کدنویسی را با امکانات مختلفی به انجام رساند. همچنین نرم افزارهای بسیاری را می توان در زمینه های کمکی دیگر برای زبان های برنامه نویسی وب مشاهده نمود که به وسیله آن ها برنامه نویسان وب بسیاری از نیازهای مختلف خود را این زمینه برطرف می کنند.

در این مطلب شما را با نرم افزاری در این زمینه آشنا می کنیم.

 

 ASPMaker نام نرم افزاری می باشد که به وسیله آن کاربران قادرند تا از زبان های برنامه نویسی دیگر اقدام به طراحی و تبدیل کد به زبان asp نمایند. در این نرم افزار می توان فرم ها و صفحات را در نرم افزارهای دیگری همچون Microsoft Access , SQL Server و یا هر زبان برنامه نویسی پایگاه د اده ای که از ADO پشتیبانی کند به زبان ASP تبدیل نمود. در واقع این نرم افزار به شما توانایی این را می دهد که صفحات پویای asp را که در آن ها کاربران و بازدیدکنندگان اقدام به ارائه اطلاعات و یا ویرایش رکوردها می کنند را طراحی کنید. این نرم افزار محصولی از شرکت e.World Technology می باشد .

 

برخی از ویژگی های موجود در نرم افزار:

- دارای امنیت بالا و پیشرفته در صفحات

- قابلیت ایجاد سیستم ثبت نام کاربران

- قابلیت ذخیره سازی اطلاعات در خروجی با فرمت های CSV/HTML/Excel/Word/XML برای صفحات

- قابلیت طراحی ارسال فایل به پایگاه داده ها و پوشه ها

- ارائه گزارش

- همگام سازی پایگاه داده ها با صفحات

 و ... .

 


 


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا


امروزه با گسترش اطلاعات و اهمیت نگهداری از آن ها پایگاه های داده ای نقش مهمی را در زمینه نگهداری اطلاعات در سیستم های کامپیوتری بر عهده دارند. در بسیاری از منابع و شبکه های مختلف قسمتی را به نگهداری اطلاعات و استفاده از سیستم های پایگاه داده ای اختصاص می دهند و جدا از مدیریت شبکه بر اطلاعات موجود درا ین پایگاه ها نیز مدیریت می نمایند. سیستم های کامپیوتری کوچک تا شبکه های بزرگ اداری ، وب سایت ها ، سرورهای خدماتی میزبانی وب و ... هر یک به شکلی از اطلاعات نگهداری می نمایند و نحوه نگهداری از اطلاعات نیز بنا به نوع نیاز کاربران متفاوت می باشد. نرم افزارهای بسیاری را امروزه می توان یافت که برای ساخت محیط های نگهداری اطلاعات برای کاربران تولید شده اند که از ساده ترین آن ها می توان به برنامه access شرکت Microsoft اشاره نمود. همچنین زبان های برنامه نویسی تحت وب برای کار با پایگاه های داده نیز موجود می باشد که از مشهورترین آن ها می توان به زبان هایی همچون MySQL و Microsoft SQL Server اشاره نمود.

در این مطلب نرم افزاری قدرتمند در زمینه ساخت پایگاه های داده ای را به شما معرفی می کنیم.

 

FileMaker Pro Advanced نام نرم افزاری قدرتمند در زمینه ایجاد بانک های اطلاعاتی و نگهداری از داده ها می باشد. به کمک این نرم افزار کاربران می توانند اطلاعات خود در بانک های تولید شده و به صورت منظم نگهداری نموده و ارتباطات لازم میان بانک های اطلاعاتی خود و دیگر Application های مورد نیاز برقرار کنند. این نرم افزار که محصولی از شرکت نرم افزاری FileMaker که در واقع یکی از شرکت های تابعه کمپانی بزرگ Apple می باشد با توجه به دارا بودن از ویژگی MultiPlatform بودن بر روی سیستم عامل ویندوز نیز به راحتی قابل استفاده می باشد. توانایی تبدیل داده های ذخیره شده در Excel از ویژگی های برتر این نرم افزار محسوب می شود . ایجاد بانک های اطلاعاتی منظم با قابلیت های مدیریتی بر داده ها همچون حذف و ویرایش آن ها از ویژگی های دیگر این نرم افزار محسوب می شود.


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا

شاید شما نیز تا کنون با برنامه هایی که به صورت فارسی شده در آمده اند رو به رو شده باشید. به عنوان مثال ممکن است یک نرم افزار کوچک که توسط یک شرکت خارجی تولید شده باشد در رابط کاربری خود تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی کند. در صورتی که شما قصد دارید تا از نرم افزار به صورت فارسی استفاده نمایید. فایل های اجرایی نرم افزارها که به صورت exe می باشند همانند دیگر فایل ها قابلیت ویرایش ندارند و نمی توان در آن ها دست برد اما نرم افزارهایی امروزه توسط شرکت های برنامه نویسی تولید شده اند که به وسیله آن ها در بعضی از فایل هایل اجرایی می توان تغییراتی را ایجاد نمود.

در این مطلب با نرم افزاری در این زمینه آشنا می شوید.

 

PE Explorer نام نرم افزاری قدرتمند می باشد که به کمک آن می توان اقدام به resource نمودن فایل های اجرایی تا حد قابل قبولی نمود. به کمک این نرم افزار شما می توانید caption دکمه ها و برچسب ها و دیگر اجزای موجود بر روی فرم برنامه ها را ویرایش نمایید.

قابلیت ایجاد تغییر در عنوان منو های نرم افزار و فایل های اجرایی از دیگر ویژگی های این نرم افزار می باشد. البته این نرم افزار برای برنامه نویسان چیزی بیشتر از یک resource editor ساده می باشد زیرا به کمک این نرم افزار می توان انواع فایل های EXE, DLL و ActiveX Controls ها را در برنامه باز کرده و از اطلاعات موجود در آن ها و اجزای به کار برده شده در آن ها استفاده نمایند. این نرم افزار محصولی از شرکت Heaventools Software می باشد.برخی از ویژگی های نرم افزار:

- قابلیت مشاهده برخی از کدها درون فایل های اجرایی

- توانایی ایجاد تغییر و سفارشی کردن عناصر گرافیکی موجود در فایل های اجرایی

- قابلیت تغییر آیکن برخی از فایل های اجرایی

- دارای ابزار Disassembler

- توانایی Export/Import کردن  API Function در صورت امکان

 و ... .

 


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا

پایگاه های داده ( DataBase )به ابزار و برنامه هایی گفته می شود که در آنها از اطلاعات و داده ها نگهداری می شود. به عنوان مثال تمامی وب سایت های اینترنتی که به صورت Dynamic برنامه نویسی شده اند و اطلاعات در آن ها همیشه در حال تغییر می باشد دارای پایگاه های داده می باشند. به عنوان مثالل یک وب سایت به شکلی طراحی شده است که کاربران آن می توانند اطلاعات مورد نظر خود را در آن وارد کرده وآنها را درون سایت ثبت نمایند. در اینجا نوع اطلاعات را مد نظر قرار نمی دهیم زیرا ممکن است این اطلاعات هر چیزی باشند ، شماره تلفن ، نام کاربری و رمز عبور و ... . برای نگهداری این گونه اطلاعات از پایگاه های داده استفاده می شود. پایگاه های داده ی مختلفی برای برنامه نویسان موجود است که با زبان های مختلف برنامه نویسی تحت وب سازگاری دارند. پایگاه هایی همچون Microsoft SQL Server , MySQL , PostgreSQL , Oracle و ... در اختیار برنامه نویسان قرار دارد تا به کمک آن ها اقدام به ساخت سایت ها نمایند. استفاده از این پایگاه های داده روش های گوناگونی دارد که یکی از این روش ها دسترسی به آن ها از راه دور می باشد که به این دسترسی در اصطلاح Remote Access  می گویند. برای ایجاد این نوع دسترسی می توان از نرم افزارهای مختلفی که برای هر یک از این نوع database ها طراحی شده اند استفاده نمود.

در این مطلب نرم افزاری را به شما معرفی می کنیم که به کمک آن می توانید به صورت remote بر پایگاه های داده مبتنی بر SQLite کنترل و نظارت داشته باشید.

 

SQLite Expert Professional نام نرم افزاری می باشد که همان طور که اشاره شد برای مدیریت بر پایگاه داده ای SQLite طراحی شده است. SQLite یک پایگاه داده کوچک (حجمی در حدود 500 KB) که به زبان C در قالب یک کتابخانه (Library) نوشته شده است و از پایگاه داده‌های RDBMS به حساب می‌آید. این پایگاه داده بدون لیسانس (Public Domain) ، آزاد و open source منتشر می‌شود. مزیت این پایگاه داده‌ای تک فایلی با حجم کم و عدم وابستگی به سیستم‌عامل می باشد. دارای محیط مدیریتی خوب که تمامی امکانات آن را پوشش می‌دهند. تنها مشکل این پایگاه داده عدم پشتیبانی از تمامی امکانات استاندارد SQL می‌باشد که ضعفی بزرگ برای آن محسوب می‌شود. به وسیله این نرم افزار شما می توانید اقدامات مدیریتی لازم و ویرایش قسمت های مختلف پایگاه داده ای خود را به راحتی انجام دهید. این نرم افزار محصولی از شرکت Bogdan Ureche می باشد.

 

 


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا

برنامه نویسی تحت وب برای طراحی وب سایت ها به کمک زبان های برنامه نویسی مختلف انجام می شود. از این زبان ها می توان به زبان هایی نظیر PHP , HTML , ASP , ... می توان اشاره نمود. برنامه نویسان وب با توجه به اصولی که برای خود تعیین نموده اند و همچنین نیازهایی که برای برنامه نویسی وب نیازمند می باشد اقدام به انتخاب یکی از این زبان ها برای برنامه نویسی حرفه ای و به عنوان زبان اصلی خود می کنند. کد نویسی برای تعدادی از این زبان ها نیاز به محیط برنامه نویسی خاصی دارد تا کد نویسی به صورت مرتب و منظم و بدون اشکال انجام شود. هر یک از این زبان ها برای کد نویسی نیازمند محیط خاصی می باشند که شرکت های مختلف نرم افزاری با ساخت برنامه های مختلف طراحی این محیط را برای کاربران فراهم می کنند.

در این مطلب شما را با نرم افزاری آشنا می کنیم که در محیط آن می توانید به راحتی اقدام به برنامه نویسی به زبان PHP نمایید.

 

Zend Studio نام نرم افزاری نام آشنا برای برنامه نویسان زبان PHP می باشد . این نرم افزار با فراهم نمودن محیطی مناسب برای کد نویسی به زبان PHP و با قرار دادن ابزار و امکانات مختلف برای راحتی کاربران توانسته است جایگاه مناسبی را در میان برنامه نویسان PHP برای خود باز نماید.  این ویرایشگر زبان php دارای امکانات و قابلیت های متعددی می باشد. ویرایش ، خطایابی و آنالیز کد ها و انتشار فایل ها از امکاناتی می باشد که میتوان از آن ها در این نرم افزار نام برد. شما با کمک این نرم افزار و زبان برنامه نویسی php می توانید وب سایت های خود را به صورت پویا ساخته و با کمک ادقام آن با دیگر زبان های برنامه نویسی و پایگاه های داده وب سایتی کاملا حرفه ای طراحی کنید. این ویرایشگر با تکنولوژیهای جدید برنامه نویسی وب همانند تکنولوژی AJAX سازگاری داشته و شما می توانید از این فناوری نیز در ساخت وب سایت خود اقدام کنید.

این نرم افزار با خطایابی کد های وب سایت در صورت بروز اشتباه های تایپی و گرامری و دستوری و نشان دادن آن ها با رنگ های متفاوت به طراح در هرچه بهتر شدن وب سایت کمک می کند. همچنین در محیط ویرایشگر این نرم افزار شما می توانید از زبان های دیگری نظیر HTML , CSS , XML , JavaScript نیز برای برنامه نویسی وب استفاده کنید. این نرم افزار محصولی از Zend Technologies می باشد.

 

از دیگر ویژگی های این نرم افزار می توان به این موارد اشاره کرد:
- مشخص نمودن خطاهای گرامری در کدنویسی و رنگی نمودن خطاها

-  توانایی کلاس بندی فایل ها

- دارای نمودار درختی برای هرچه راحت کنترل نمودن فایل های مرتبط

- با قابلیت آنالیز نمودن کدهای نوشته شده و Debug نمودن کدها- دارای 17 ویژگی و ابزار مختلف مختص به زبان PHP

- توانایی پیش نمایش وب سایت

- پشتیبانی از Framework

- پشتیبانی کامل از JavaScript

- پشتیبانی از HTML & CSS

- قابلیت ویرایش فایل از راه دور ( Remote ) با پشتیبانی از پروتکل های SSH ،FTP ،SFTP

 و ... .

 

 


دسته بندی : دانلود نرم افزارهای برنامه نویسی


نویسنده: علیرضا
آخرین مطالب
» ( چهارشنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۱ )
» همه چیز در باره ی Dr.Watson ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» نصب مودم در لينوكس ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» نصب اتوماتیک و بدون دردسر ویندوز XP ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» نصب اتوماتیک و بدون دردسر ویندوز XP ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» مفهوم بيت و بايت ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» مشکل Task Manager ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» ساخت Setup به وسیله ویندوز XP ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» رفع مشكل مودم هايDSLاز نوع USB در ويندوز XP ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» توضیج کامل رجیستری ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» پاک کردن پسورد BIOS کامپیوتر ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
» از قلب ویندوز خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید! ( یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ )
موضوعات
لینکستان
درباره ما

دانلود و آموزش رایگان نرم افزار های کامپیوتر و اینتر نت و گوشی
علیرضا
سلام دوست عزیز
به وبلاگ من خوش امددید!

دوستان عزيز لطف شماروميرسونه بعدازهرمطلبي نظرات خودتون رو ارسال کنید
تاوبلاگم به هرآن چه كه شما انتظارش رو داريد تغيير پيداكنه
ممنونم.

مدیریت:علیرضادر ضمن برای لینک کردن نظر بزار لینکت میکنم!
ایمیل : alirezza9648@yahoo.com